Akıllı ev sistemleri  teknolojileri konusunda faaliyetleri gerçekleştirmek için 2013 yılında kurulan Core Akıllı Ev Sistemleri, sektöre getirdiği yenilikçi yaklaşımıyla kısa sürede ülke çapında önemli markalar arasında yerini aldı.

%100 yerli sermaye ile kurulan Akıllı ev sistemleri , Z-Wave kablosuz haberleşme altyapısını kullanan Core Center Akıllı Ev kontrol ünitesini ve CorePAD mobil uygulamalarını 2014 yılında pazara sundu. Avrupa ve Asya’nın çeşitli ülkelerinde yapmış olduğu çalışmalarla Z-Wave haberleşme altyapısını kullanan birçok cihazı ürün gamına ekleyen firma, müşterilerine akıllı ev sistemleri konusunda ihtiyaç duydukları bütün çözümleri sunmaktadır.

İstanbul’da kurulmuş olan AR-GE merkezinde Akıllı Ev Sistemleri konusunda sürekli yenilikçi çözümler üreten firma, CoreSense teknolojisi ile bu iddiasını ortaya koydu. Bugün, akıllı ev sektöründe iBeacon ve Geo-fencing teknolojilerini bir arada kullanarak kullanıcıların konumlarını tespit eden CoreSense teknolojisi dünya çapında bu iki teknolojiyi beraber kullanarak geliştirilmiş ilk ve en kapsamlı uygulamadır.

Üstün teknolojiler üretme kabiliyeti olan AR-Ge merkezi sayesinde 2015 yılında Türkiye pazarında lider konuma geçmeyi hedefleyen firma, geliştirdiği teknolojileri birçok Avrupa ülkesine ihraç etmeyi planlamakta ve bu süreçte dünya pazarında Akıllı Ev Sistemleri konusunda önemli markalardan biri olmayı hedeflemektedir.